Стопкадър Диема СпортОтборът на Спартак тотално надигра Хебър, но заради пропуските

...

Спартак изпусна да бие Хебър в Пазарджик

Стопкадър Диема Спорт

Отборът на Спартак тотално надигра Хебър, само че поради пропуските не съумя да го победи. Така дуелът от 21-ия кръг на стадион „ Георги Бенковски “ в Пазарджик приключи 0:0.

Домакините удържаха равния, макар че близо четвърт час играха с 10 души поради червен карто нан Ивайло Михайлов. Домакините остават на 15-а позиция с 13 точки, до момента в който варненци са последни, само че към този момент с 9 пункта, написа gong.bg.

В началните минути на срещата гостите бяха по-активни. Опасно центриране на Микелс по земя бе блокирано в най-ключовия миг от браните на домакините. Виктор Митов пък откри от въздуха подаване на Микелс от корнер, само че не уцели вратата на Дебърлиев. Иван Йорданов също имаше късмет - той залъга съперник и стреля от към 25 метра, само че шутът му бе отклонен в корнер.

Точно в средата на полувремето удар на Микелс се отклони подло в тялото на противник и заблуди Дебърлиев, който въпреки всичко съумя да избие в ъглов удар. Антуи бе наоколо, само че не се възползва от обстановката.

Първият късмет за Хебър пристигна след към половин час игра - Мартин Михайлов засече с глава центриране от свободен удар, само че бе неакуратен. В 40-ата минута Вълчев центрира рисково съвсем от тъчлинията на десния фланг, само че Фигередо пресече подаването му, въпреки и неособено безапелационно.

Хебър имаше опция за гол тъкмо преди почивката. Хамдиев проби отдясно до аутлинията и извади топката на дузпата, където Марсел засече, само че Фигередо сподели страховит инстикт и резервира нулевото тъждество.

Виктор Митев опита удар по тревата при започване на второто полувреме, но не затрудни Дебърлиев. Малко по-късно Иван Йорданов стреля непосредствено от корнер, само че опитът му кацна на напречната греда на вратата на " гробарите ".

Четвърт час преди края на постоянното време " гробарите " останаха с 10 души. Ивайло Михайлов си изкара втори жълт картон за попречване против Иван Йорданов. През първата част пък той получи публично предизвестие поради препирня с Бен Карамоко.

Почти незабавно по-късно Микелс си откри място за пукотевица и опита удар, само че не сполучи в опита си. Микелс имаше и още един късмет да стреля след заучено осъществяване на фал. Ударът на крилото от отдалеченост обаче бе малко по-висок от нужното. Във втората минута на четириминутното добавено време още веднъж Микелс притегли вниманието върху себе си. Той направи страховит самостоятелен рейд и след като излъга трима бранители, шутира ниско по диагонала, само че топката се отби от лявата странична греда.

В самия край след удар на Александър Цветков кълбото профуча край същата греда.

Стартови сформира:

Хебър Пазарджик: 1 Петър Дебърлиев, 15 Камен Хаджиев, 5 Мартин Михайлов, 28 Осира Корнел, 99 Архан Исуф, 8 Алехандро Серано, 11 Лорен Марузин, 9 Ивайло Михайлов, 77 Октай Хамдиев, 97 Венсан Марсел, 55 Георги Вълчев

Треньор: Владимир Манчев

Спартак Варна: 31 Кристиано Фигуеиредо, 14 Ромееш Ивей, 3 Бен Карамоко, 66 Александър Цветков, 11 Виктор Митев, 82 Иван Йорданов, 10 Румен Руменов, 22 Роберто Хименез, 47 Родни Антуи, 7 Лерой Микелс, 23 Жоао Фернандес
Източник: petel.bg